Technické informace

Zde najdete informace týkající se údržby a změn na webu

Vyjádření k neaktivitě, ukončení fóra

Mohlo by se zdát, že tato webová stránka jaksi zemřela. Rád bych vám však řekl, že tomu tak není. Tuto stránku hodlám stále rozvíjet dál. Bohužel, novinky žádné nebyly, tak jsem sem ani nepsal. Plány jak víte s tímto webem mám, ale stále čekám na vaši zpětnou vazbu. Ostatně, tento web dělám nejen pro sebe, ale především pro vás, fanoušky poručíka Columba.

Jeden z projektů, který jsem tu rozjel musím bohužel ukončit. Tedy kdyby to bylo na mě, funguje dál, ale ono to na mě není. Zdejší columbovské fórum končí. BlueBoard, jakožto provozovatel fóra, mi poslal omluvný email, v němž také uvádí, že služby fóra budou 1.1. 2017 ukončeny. Škoda tím tomuto webu nebude způsobena žádná, neboť tam byl kromě mě registrován pouze jeden uživatel. Jsem ochoten tu zprovoznit jiné fórum, pokud by to však vypadalo jako doteď, nemělo by to smysl. Doufám, že mě chápete.

Odkazy na jednotlivé příspěvky

Pokud chcete nějakému vašemu známému ukázat nějaký daný příspěvek v sekci Úvod, nemusíte už stránkou listovat a příspěvek ručně hledat.
Stačí, když si zapamatujete datum, kdy byl příspěvek do sekce vložen. Řekněme, že chcete odkázat na článek z 19.9.2014 s názvem "Nový článek o Peteru Falkovi". Stačí, když do adresního řádku napíšete "columbo.mzf.cz/uvod.php#19.9.2014".
Bohužel, příspěvek se načte úplně navrchu stránky, kde se však nachází záhlaví, takže po načtení odkazu stačí pouze trochu posunout kolečkem myši nahoru a vámi žádaný příspěvek se vám ukáže.

Odstranění vstupní stránky

Vstupní stránku jsem zrušil, protože byla poněkud zbytečná. Na webu byla jako pozůstatek z minulého hostingu, kde byla nutná kvůli reklamě.
Pro upřesnění - když nyní vstoupíte na adresu columbo.mzf.cz, nezobrazí se vám vstupní stránka, ale již samotný web, přesněji stránka Úvod.

Zrušení RSS kanálu

Musím konstatovat, že o RSS kanál jsem se zrovna moc nestaral. Aby neklamal návštěvníky, zrušil jsem jej. Děkuji za pochopení.

Zprovoznění RSS kanálu

Už vznikla miniaplikace, ale tu mohou používat pouze uživatelé systémů Windows Vista a Windows 7.
Nově vznikl také RSS kanál, na kterém budete informováni úplně o všem - o jakékoliv úpravě zde na webu. Nebudou tam tedy pouze věci ze sekce Novinky, ale i věci ze sekce Technické ínformace, Zajímavosti, Hlášky, Ankety, apod.
RSS kanál najdete zde: RSS kanál

Zavedení ochrany webu před hotlinkováním

Co je to hotlinkování? - to je to, když se vám zalíbí obrázek na mé stránce, a tak se rozhodnete, že jej pomocí odkazu umístíte na svůj web.
Což o to, s tím, že si dáte obrázky, které se vám líbí na svůj web já plně souhlasím. Zde však jde ale o to odkazování. Webhosting Endora má nastaven měsíční přenos dat, tj. co se za měsíc může přenést mezi stránkou a návštěvníky. Pokud hotlinkujete obrázek, způsobíte tím větší traffic (viz. měsíční přenos dat) a stránka pak má tohoto trafficu méně, což není dobré. Od dnešního dne, od 11.12. je hotlinkování blokováno - pokud tedy na vašich stránkách umístíte obrázek z mých stránek, nic se vám na nich nezobrazí. Pokud chcete ty samé obrázky na svých stránkách, stáhněte si je prosím. Děkuji za pochopení.

Přestěhování webu na jinou adresu

Důvod k přestěhování webu z adresy columbo.mysteria.cz na adresu columbo.mzf.cz :
Technická podpora hostingu, u kterého jsme byli na adrese columbo.mysteria.cz je velice špatná. Tento webhosting občas zažívá výpadky. Hosting, ke kterému jsme přešli nám nabízí mnohé lepší věci, jako například více prostoru pro web, více možností nastavení, větší bezpečnost.
Zde shrnu výhody a nevýhody:
+ Více místa pro web
+ Větší možnosti nastavení
+ Lepší zabezpečení
+ Fungující podpora
+ Vyšší dostupnost
+ Technologie, které minulý webhosting nenabízel
+/- Kratší adresa
- Ztracení adresy mysteria.cz (ta se ke Columbovi docela hodila)
- Reklama (ta však neobtěžuje, naleznete ji vždy na konci stránky, hned pod textem)
- Já, i vy si musíme zvyknout na to, že máme chodit na adresu columbo.mzf.cz a ne na adresu columbo.mysteria.cz

Adresa columbo.mysteria.cz bude nadále funkční, ale bude přístupná pouze sekce Novinky, v níž už nebudou přibývat žádné příspěvky.

Řešení - Nefunkční přehrávání hudby

Bohužel, Silverlight dělal problém a tak jem jej vyměnil za HTML5. Tuto technologii podporují moderní prohlížeče (i ty ne moc staré ). Pokud vám nejde hudba přehrát, musíte si aktualizovat prohlížeč. Popřípadně si můžete hudbu stáhnout. Ke spuštění HTML5 přehrávače musíte mít pouze moderní prohlížeč, žádné pluginy.

Přidána úvodní stránka

Na úvodní stránce se nachází reklama vložená poskytovatelem. Pokud by jsem tuto stránku ignoroval (jako do teď - stránka obsahovala přesměrování), mohla by být tato webová stránka o seriálu Columbo poskytovatelem zrušena. Doufám, že vám nijak tato úvodní stránka nebude vadit. Dřív tu přece také s námi byla :) .

Audio formát - Silverlight

Je možné, že někteří z vás zatím nemohli spustit znělku na hlavní stránce, a to kvůli omezenému pluginu a jeho náročnější instalaci. Proto se budou od teď na této stránce přehrávat všechny audio soubory (pakliže i video) pomocí doplňku Silverlight. Proč Silverlight ?

Úvodem

V této sekci budou informace tohoto typu :

Technické informace o běhu stránek se už nebudou nadále nacházet v sekci Novinky, ale zde.

Reklamní sdělení vložené poskytovatelem